zakłady pogrzebowe warszawa zakłady pogrzebowe bródno
kremacja bródno pogrzeby warszawa bródno
Kremacja

W Polsce kremacja zwłok jest dozwolona przez prawo. Rodzina zmarłego może zatem zdecydować się na tradycyjny pochówek (z trumną) lub pogrzeb kremacyjny (z urną). W drugim przypadku niezbędne jest umieszczenie urny w ziemi – pogrzebanie jej na cmentarzu. W Polsce nie ma możliwości rozsypania prochów zmarłego w dowolnym miejscu czy przechowywania urny z prochami zmarłego w domu.

Rodziny, których wolą jest przeprowadzenie pochówku chrześcijańskiego, powinny wiedzieć, że kremacja zwłok nie została zakazana przez Kościół katolicki. Wynika to wprost z zapisu znajdującego się w Kodeksie prawa kanonicznego z 1983 r.: „Kościół usilnie zaleca zachowanie pobożnego zwyczaju grzebania ciał zmarłych. Nie zabrania jednak kremacji, jeśli nie została wybrana z pobudek przeciwnych nauce chrześcijańskiej”. Z drugiej strony istnieją pewne zalecenia, które należy mieć na uwadze, np. ceremonię ostatniego pogrzebania należy przeprowadzić przed kremacją. Odbyć powinna się również ceremonia złożenia urny z prochami w ziemi na cmentarzu.

W ostatnich latach kremacja zwłok w Polsce jest coraz powszechniejszą formą pogrzebu. Jeżeli chcą Państwo spełnić ostatnią wolę zmarłego i przeprowadzić pogrzeb kremacyjny, kompleksowo pomożemy w jego organizacji. Nie tylko dopełnimy wszelkich formalności związanych z kremacją ciała zmarłego, lecz także zorganizujemy ostatnie pożegnanie i uroczystości pogrzebowe.

Kremacja – w czym pomożemy?

Nasz zakład pogrzebowy ma doświadczenie w organizowaniu pogrzebów z urną. Jeżeli Państwa wolą jest kremacja ciała zmarłego, pomożemy w dopełnieniu wszelkich formalności – możemy reprezentować przed urzędami.

Jeżeli są Państwo zainteresowani kremacją, ale mają wątpliwości lub chcą dowiedzieć się, jak wygląda proces kremacji, zapraszamy do kontaktu. Nasi pracownicy odpowiedzą na Państwa pytania i tym samym rozwieją wszelkie wątpliwości w tym zakresie.

Nasz zakład pogrzebowy mieści się w Warszawie - obsługujemy klientów m.in. z takich dzielnic jak Bródno, Praga, Targówek.

Zapraszamy.

 
zakład pogrzebowy warszawa bródno
O firmie zakład pobrzebowy bródno zakład pogrzebowy warszawa
Oferta tani zakład pobrzebowy warszawa zakład pogrzebowy oferta warszawa bródno
Kaplica
Kaplica
Kaplica